Чому «пітніють» пластикові вікна і як вирішити цю проблему
Чому «пітніють» пластикові вікна і як вирішити цю проблему Чому «пітніють» пластикові вікна і як вирішити цю проблему

Чимало людей, які встановили металопластикові вікна в квартирі, скаржиться на їх «запотівання». Волога навіть може стікати по склу та утворювати калюжки на підвіконні. Постійно протирати скла — не вихід, потрібно розібратися, чому потіють пластикові вікна, і усунути причину.

Причини запотівання склопакета зсередини

Часто власники запитують, чому потіють пластикові вікна зсередини. Запотівання скла з боку приміщення в більшості випадків пов’язано з особливостями мікроклімату і обстановки в цьому приміщенні. Рідше проблема криється в самому вікні або неякісному монтажі.

А ось якщо конденсат утворюється усередині склопакета, це вказує на порушення технології виробництва або його механічне пошкодження:

 • при виробництві склопакетів дистанційну рамку заповнюють субстанцією, яка поглинає водяну пару. Якщо на кількості або якості вологопоглинача заощадили, вікно буде потіти;
 • порушена герметизація склопакета по контуру;
 • розгерметизація викликана пошкодженням конструкції в процесі монтажу або експлуатації (тріщини через удар, перекосу).

Запотівання з боку приміщення

Дві головні причини, чому пластикові вікна «потіють» і «плачуть»:

 • перепад температур між зоною біля самого вікна і в приміщенні;
 • висока вологість в приміщенні.

Якщо на вулиці температура нижче, ніж в будинку, привіконна зона може охолоджуватися. На холодній поверхні скла утворюється конденсат. Якщо приміщення добре опалюється, а вікно з хорошими енергозберігаючими характеристиками, воно швидко прогріється і конденсату не буде. Але в міжсезоння, коли на вулиці похолодало, а опалення ще не включили, температура вікна і привіконної зони ближче до температури зовні. Якщо кімната опалюється, але тепле повітря майже не надходить до вікна, складається аналогічна ситуація.

Чому пітніють пластикові вікна на кухні, зрозуміти легко. Тут часто кип’ятять воду, миють посуд. Повітря насичене водяними парами, які конденсуються на більш холодних поверхнях. Щоб зрозуміти, чому пластикові вікна потіють і течуть в інших кімнатах, потрібно придивитися до самого вікна і вивчити обстановку, мікроклімат. Можливі причини:

 • підвіконня блокує надходження теплого повітря від батареї до вікна або теплообмін між основною частиною кімнати і привіконної зоною порушений через щільні штори;
 • вологу випаровують кімнатні рослини, які стоять на підвіконні;
 • віконна система недостатньо герметична, несправна фурнітура, ущільнювач втратив еластичність, штапик на стику профілю і склопакета погано прилягає. Через щілини проникає холодне повітря з вулиці;
 • були допущені помилки при монтажі (погано запінили шви, не виконали їх гідропароїзоляцію, та не утеплили відкоси);
 • неправильно відрегульована ступінь притиску стулки до рами, взимку вікно продовжують експлуатувати в літньому режимі, через мікрозазори просочується холод;
 • в приміщенні високий рівень вологості і недостатній повітрообмін, вентиляції немає, а провітрюванням господарі нехтують.

Причина може критися в невдалому виборі вікна. З метою економії в житлових приміщеннях іноді встановлюють однокамерні склопакети з звичайними стеклами, призначені для технічних, неопалюваних приміщень. У будинок, квартиру потрібно купувати вікно з двокамерним, краще енергозберігаючим склопакетом. Особливе покриття скла відбиває теплову енергію в приміщення, біля такого вікна навіть в при мінусовій температурі тепло і на склі не утворюється конденсат.

Що робити?

Перш за все, якщо ви тільки плануєте встановлювати в будинку, квартирі пластикові вікна, приділіть більше уваги вибору компанії, яка продає ПВХ вікна і займається їх установкою. Компанії, які дорожать своєю репутацією, пропонують продукцію відомих брендів і дають гарантію як на самі вікна, так і на послуги монтажу. Імовірність запотівання вікон через заводський брак або порушення технології монтажу в такій ситуації мінімальна, а якщо проблема все ж виникне, її повинні усунути. Також прислухайтеся до рекомендацій професіоналів щодо вибору профілю, склопакета з відповідними теплоізоляційними характеристиками.

Якщо запотівання вікна пов’язано з розгерметизацією, дефектами склопакета, його доведеться міняти, це завдання для професіоналів. Заміну фурнітури, ущільнювачів теж краще доручити фахівцям. Але більшість причин запотівання пластикових вікон можна усунути самостійно:

 • контролюйте працездатність вентиляції в кухні, санвузлі. У кухні бажано додатково встановити електровитяжку;
 • обов’язково щодня провітрюйте житлові приміщення
 • контролюйте рівень вологості, якщо він зашкалює, використовуйте кліматичну техніку;
 • якщо підвіконня перекриває радіатор опалення більше ніж наполовину, змініть розміри підвіконня;
 • підшукайте інше місце для вазонів;
 • регулюйте ступінь притиску стулки вікна відповідно до сезону.

Тепер ви знаєте, чому потіють пластикові вікна і як з цим боротися. Іноді досить найпростіших дій, щоб запобігти утворенню конденсату, іноді потрібні зусилля, фінансові витрати. Але проблему можна розв’язати.

Для замовлення вікон у вашому місті радимо звертатись у наші відділення, представлені в розділі Металопластикові вікна та двері.

переваги замовлення у нас
 • Ви гарантовано отримуєте чесну ціну в регіоні
 • Кваліфікований монтаж (ми працюємо з 2011 року, і у нас великий досвід)
 • Пакет документів (з датою замовлення, з адресою замовника, і мокрою печаткою) засвідчує зроблену Вами передоплату, і фіксовану вартість замовлення (яка на момент монтажу не зміниться)
 • І найголовніше: у нас є документи, що посвідчують право, на заняття підприємницькою діяльністю і знаходимося ми в офісі, куди завжди можна прийти
Зробити заявку на замір
Надішліть заявку на зворотній дзвінок, залишивши своє ім’я та контактний телефон. Наш менеджер обов’язково зв’яжеться з Вами
 
Call Now Button