Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти
Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти
Як уникнути пожовтіння вікон

Купуючи нове, ідеально біле металопластикове вікно, ми розраховуємо на те, що воно якомога довше буде зберігати свій зовнішній вигляд. Але деякі конструкції з часом втрачають білизну, набуваючи жовтуватого відтінку. Відбувається це не так часто (всупереч поширеному міфу, що ВСІ металопластикові вікна жовтіють), але все ж іноді трапляється.

Чим викликане пожовтіння, і як уникнути появи жовтого відтінку — розповімо нижче.

Причини зміни кольору профілю

Пластиковий профіль, з якого роблять рами, стулки і штапики вікон, виготовляють з полімерного матеріалу — полівінілхлориду. ПВХ має багатокомпонентну структуру, і деякі з цих компонентів безпосередньо впливають на:

 • Колір профілю.
 • Довговічність цього кольору.

Пігмент у складі ПВХ

Чистий полівінілхлорид має сіруватий відтінок, тому вікна, виготовлені з нього, були б не дуже привабливими. Щоб домогтися ідеально білого кольору, до складу пластика додають білий пігмент — діоксид титану. Пігмент цей досить дорогий, але зате він довго зберігає свою білизну, та не деградує під впливом зовнішніх факторів.

Проблема полягає саме у високій вартості діоксиду титану. Для економії деякі несумлінні виробники замінюють частину цього пігменту більш дешевими речовинами, в першу чергу — звичайною крейдою. В результаті:

 • Нове вікно виглядає так само, як і виготовлене з якісного ПВХ, пофарбованого діоксидом титану.
 • З часом дешеві пігменти розпадаються, і білий колір стає не таким яскравим.
 • У крейди є ще одна важлива властивість — вона пориста. У порах гранул пігменту накопичуються речовини, що знаходяться в повітрі. Якщо вікно встановлене на кухні або на балконі, куди господарі будинку ходять курити, то накопичення забруднюючих речовин в профілі і його пожовтіння — питання часу.

Догляд за конструкціями

Жовтий (іноді сірий) відтінок пластика — це не завжди наслідок низької якості продукції. Навіть ідеально білий ПВХ може змінити свій колір за відсутності догляду. На поверхні в цьому випадку утворюється тонка жирова плівка, що має жовтуватий відтінок — а з часом пил і бруд погіршують ситуацію.

Ззовні профіль зазвичай стає не жовтим, а сірим, бурим або рудуватим — в залежності від кольору пилу в регіоні. Причина та ж: спочатку на поверхні осідає перший шар забруднення, після чого його товщина швидко збільшується.

Як уникнути пожовтіння вікон?

Жовтий або сіруватий профіль виглядає не надто привабливо, тому практично всі власники ПВХ-конструкцій намагаються уникнути зміни відтінку. І це — один з тих випадків, коли проблемі простіше запобігти, ніж боротися з наслідками:

 • Найпростіше і очевидне рішення — вибір конструкцій з якісного ПВХ. Звичайно ж, перевірити склад пластика не вийде, тож тут індикатором виступає репутація бренду і компанії-виробника. Компанії, що  про свою репутацію дбають, роблять вікна з профілю з якісними пігментами і достатньою кількістю стабілізаторів — тому конструкції зберігають свою білизну. Наприклад, вікна з профілів WDS залишаються білими протягом усього терміну своєї експлуатації, бо до їхнього складу входять пігменти і засоби від передових постачальників сировини для ПВХ.
 • Друга важлива рекомендація — не нехтуйте доглядом за поверхнями профілю. Чим частіше ви будете очищати пластикові деталі від забруднень, тим нижчою буде ймовірність того, що речовини проникнуть в товщу пластика і змінять його відтінок.

Таким чином, можна зробити висновок, що ймовірність пожовтіння якісного ПВХ-профілю невелика — виробники з самого початку враховують ризик і використовують спеціальні пігменти і стабілізатори, що захищають ПВХ від впливу ультрафіолету. А додатково знизити ймовірність зміни відтінку білосніжних поверхонь допоможе регулярних догляд за ними.

Для замовлення вікон у вашому місті радимо звертатись у наші відділення, представлені в розділі Металопластикові вікна та двері.
переваги замовлення у нас
 • Ви гарантовано отримуєте чесну ціну в регіоні
 • Кваліфікований монтаж (ми працюємо з 2011 року, і у нас великий досвід)
 • Пакет документів (з датою замовлення, з адресою замовника, і мокрою печаткою) засвідчує зроблену Вами передоплату, і фіксовану вартість замовлення (яка на момент монтажу не зміниться)
 • І найголовніше: у нас є документи, що посвідчують право, на заняття підприємницькою діяльністю і знаходимося ми в офісі, куди завжди можна прийти
Зробити заявку на замір
Надішліть заявку на зворотній дзвінок, залишивши своє ім’я та контактний телефон. Наш менеджер обов’язково зв’яжеться з Вами
 
Call Now Button