Як виробляють ПВХ-профіль для пластикових вікон
Як виробляють ПВХ-профіль для пластикових вікон Як виробляють ПВХ-профіль для пластикових вікон
Як виробляють ПВХ-профіль для пластикових вікон

Пластиковий профіль — це основа будь-якого металопластикового вікна. Його багатокамерна структура забезпечує поєднання хорошої механічної міцності з високими показниками тепло- і звукоізоляції.

Перед виробництвом: розробка конструкції профілю

До початку виготовлення пластикового профілю інженери компанії-виробника виконують титанічну роботу. Перед виходом профільної системи на ринок вони розробляють конструкцію профільної системи, а саме:

 • Форму та геометричні розміри ПВХ-профілів — рам, стулок, імпостів, штапиків, з’єднувачів, допоміжних профілів і т.д.
 • Структуру кожного профілю — форму і кількість міжкамерних перегородок.
 • Товщину всіх профільних стінок — як внутрішніх, так і зовнішніх.
 • Кількість, форму і розмір контурів ущільнення.

В основі роботи конструкторів лежать складні теплотехнічні розрахунки і обчислення, що оцінюють опір конструкції навантаженням. Тому навіть великі компанії не надто часто виводять на ринок нові профільні системи — це доцільно лише в тому випадку, якщо конструкція дійсно може мати властивості, корисні для потенційного споживача.

Склад ПВХ

Основний матеріал, з якого роблять профіль, — це полівінілхлорид (ПВХ). Але крім полівінілхлориду до складу сировини для виготовлення профільної системи входять:

 • Модифікатори, що підвищують в’язкість ПВХ і поліпшують стійкість до ударів.
 • Стабілізатори — уповільнюють руйнування полівінілхлориду під впливом різних факторів (наприклад, УФ-випромінювання). Раніше в якості стабілізаторів використовувалися з’єднання на основі свинцю. Сьогодні від них відмовляються на користь більш екологічних кальцій-цинкових (Ca-Zn) сумішей.

Зверніть увагу! Свинець у складі ПВХ знаходиться в зв’язаному стані. Тому навіть старі вікна не становлять загрози навколишньому середовищу або здоров’ю людини.

 • Наповнювачі — оброблений карбонат кальцію дрібнодисперсний. Використовується для покращення функціональних властивостей профілю.
 • Пігменти — забарвлюють полімер в ідеально білий колір (для цього використовують діоксид титану) або інші відтінки.

Крім того, в суміш, з якої виготовляють пластиковий профіль, додають мастила. Вони роблять розплавлений ПВХ більш текучим і запобігають його прилипанню до гарячих поверхонь обладнання.

Виробництво пластикового профілю

Процес виробництва пластикового профілю називається екструзією. При цьому розплавлена ​​маса проходить через спеціальну форму (фільєру), яка надає пластику задану геометрію.

Все починається з підготовки суміші. На ділянці виготовлення ПВХ-суміші система дозування змішує всі компоненти у потрібних пропорціях, після чого однорідна суміш нагрівається до 120 °С. Далі суміш транспортується в холодний міксер, охолоджується до 40 °С і потім направляється в силос для витримування протягом 24 годин.

 • В екструдер (машина для формування пластичних матеріалів) закладають готову ПВХ-суміш.
 • Розплавлений полімер проходить через металеву пластину з отворами — фільєру. Спеціальний тягнучий пристрій з постійною швидкістю протягує профіль крізь калібрувальну пластину — завдяки цьому стінки профілю мають однакову товщину по всій довжині. 

 • Після екструзії, калібрування і охолодження профілю до температури навколишнього середовища на його лицьову поверхню наклеюється захисна плівка. Вона запобігає пошкодженням профілю при транспортуванні, виготовленні і монтажі вікон. Крім того, на плівку наноситься логотип виробника і інша інформація.
 • Гільйотина нарізає профіль на фрагменти стандартного розміру (зазвичай 6,5 м). Профіль пакується в полімерну плівку та укладається на металевий піддон. Після цього піддони поступають на склад, звідки їх відвантажують компаніям, які займаються виготовленням металопластикових вікон.

Кольоровий профіль

Для виготовлення забарвлених в масі профілів до складу суміші додають пігмент потрібного відтінку. Точне дозування пігменту гарантує однаковий відтінок всіх профілів в партії, а якісне приготування суміші пігменту з ПВХ — відсутність розводів та п’ятен на поверхні профілю.

Ламінований профіль

Виготовлення ламінованого профілю має свої особливості.

Технологія виготовлення ламінованого профілю складніша, оскільки ПВХ-профіль ламінують вже після його виготовлення:

 • Поверхню профілю очищають і знежирюють.
 • На профіль наносять ґрунтовку-праймер для кращої адгезії.
 • Використовуючи клей-розплав, наклеюють полімерну плівку з малюнком і текстурою.
 • Валики на спеціальних ламінаційних верстатах притискають плівку до всіх поверхонь профілю, одночасно розгладжуючи мікроскопічні складки.

Всі роботи виконуються в спеціальному ізольованому цеху, що виключає потрапляння під плівку навіть найдрібніших частинок пилу. Це, а також використання якісного клею і контроль температури при наклеюванні забезпечує міцну фіксацію ламінації на основі.

В процесі виробництва профілю є безліч особливостей, що безпосередньо впливають на якість готової продукції. Ось чому, обираючи вікна, варто надавати перевагу виробам з профілю, випущеного великими компаніями з гарною репутацією. Зазвичай вони не тільки прагнуть суворо контролювати якість, але і мають для цього всі можливості — від технічного забезпечення до кваліфікації персоналу.

Для замовлення вікон у вашому місті радимо звертатись у наші відділення, представлені в розділі Металопластикові вікна та двері.

переваги замовлення у нас
 • Ви гарантовано отримуєте чесну ціну в регіоні
 • Кваліфікований монтаж (ми працюємо з 2011 року, і у нас великий досвід)
 • Пакет документів (з датою замовлення, з адресою замовника, і мокрою печаткою) засвідчує зроблену Вами передоплату, і фіксовану вартість замовлення (яка на момент монтажу не зміниться)
 • І найголовніше: у нас є документи, що посвідчують право, на заняття підприємницькою діяльністю і знаходимося ми в офісі, куди завжди можна прийти
Зробити заявку на замір
Надішліть заявку на зворотній дзвінок, залишивши своє ім’я та контактний телефон. Наш менеджер обов’язково зв’яжеться з Вами
 
Call Now Button